Nowe zakupy Onetu - wyjaśnienie

Pomimo nieoficjalnych informacji, które otrzymaliśmy wcześniej od jednej z zainteresowanych stron, transakcja między Onetem a Grono.net nie miała miejsca. Serwis społecznościowy jest wciąż w 100% w moich rękach - zaznaczył Robert Rogacewicz, szef witryny. Za błędne informacje przepraszamy.

Nowe zakupy Onetu - wyjaśnienie
Serwis społecznościowy Grono.net cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Posiada już ponad 380 tys. zarejestrowanych użytkowników (pod względem liczby odsłon serwis zajął 8 miejsce w najnowszych wynikach megapanelu).

Grono.net to serwis działający podobnie jak Linkedin - zaznaczyła Benita Jakubowska, dyrektor sprzedaży w pionie internetowym Agory - Trzeba przyznać, że tego typu serwisy na pewno będą się dynamicznie rozwijać. Użytkownicy chcą mieć świadomość tego, że są kimś wyjątkowym, należącym do wybranej grupy osób, gdzie dostać się można tylko z polecenia.

Rynkowe źródła podają, że wartość 50% pakietu Grono.net wynosi ok. 1-1,5 mln zł.

Korzystanie z serwisu Grono jest w tej chwili dla użytkowników darmowe (poza płatną opcją górnowładny). Witryna żyje głównie z reklamy internetowej.

Obserwujemy intensywny rozwój tego typu przedsięwzięć jak rzeczone Grono lub Generacja Gadu-Gadu, co jak się wydaje, jest naturalną konsekwencją popularyzacji internetu, który jako medium interaktywne doskonale sprzyja tworzeniu różnego rodzaju społeczności - zaznaczył Krzysztof Łada, dyrektor sieci reklamowej Adclick - Z punktu widzenia reklamowego jest to z kolei doskonały sposób na docieranie do homogenicznej grupy docelowej o bardzo wysokim potencjale lojalności, co stwarza duże pole do popisu szczególnie dla wszelkiego rodzaju sponsoringów.

Sama idea serwisów społecznościowych tzw. social networking zrodziła się w USA. Podstawą były badania Stanley'a Milgrama, amerykańskiego psychologa społecznego, który przedstawił teorię mówiącą o tym, że pomiędzy dwiema dowolnymi osobami na świecie istnieje ciąg średnio sześciu znajomych.

Wcześniej powołując się na źródła jednej ze stron, poinformowaliśmy błędnie o przejęciu Grono.net przez Onet.

#Piotr Tchórzewski, rzecznik prasowy Onet.pl#

W imieniu Onet.pl pragnę poinformować, że transakcja nie miała miejsca. Niniejszym pragnę zdementować wszelkie szczegóły rzekomego nabycia Grono.net przez portal Onet.pl

Oświadczenie zarządu firmy Brandlay w związku z informacją o rzekomym przejęciu serwisu Grono.net pr

W imieniu zarządu firmy Brandlay oświadczam, że informacje zawarte w artykule opublikowanym z serwisie Internet Standard w dniu 8 grudnia 2005, zatytułowanym "Nowe zakupy Onetu" są nieprawdziwe i szkodzą interesom Grono.net, a przede wszystkim interesom jego użytkowników.

Serwis Grono.net nie prowadził rozmów ze spółką Onet na temat przejęcia części lub całości udziałów w przedsięwzięciu. Stwierdzenie, że Grono.net zostało przejęte przez Onet wprowadza w błąd jego użytkowników.

Robert Rogacewicz

Aktualizacja: 08 grudnia 2005 22:11

Dodaliśmy wypowiedź Krzysztofa Łady, dyrektora sieci reklamowej Adclick.

Aktualizacja: 08 grudnia 2005 22:09

Pospieszyliśmy się z informacją o finale transakcji Onetu, za co przepraszamy. Jak się okazuje, ta sprawa jest jeszcze otwarta.