Nowe technologie dobrze przyjmowane na Zachodzie

Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Intela, trzy czwarte mieszkańców Europy Zachodniej dobrze a wręcz entuzjastycznie odbiera nowe produkty elektroniki konsumenckiej.

Sonda objęła ponad 6 tys. osób w Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, Szwecji, Hiszpanii i Holandii. Większość deklaruje, że odbiera nowe technologie jako komfortowe i podchodzi do nich entuzjastycznie. Ponad połowa domów w Europie Zachodniej ma bezprzewodowe telefony i telefony komórkowe, komputer, dostęp do Internetu i odtwarzacz DVD. Najwięcej urządzeń wykorzystujących nowe technologie przybyło na przestrzeni ostatnich pięciu lat w Wielkiej Brytanii, najmniej - we Francji.

Najwięcej respondentów uważających, że technologia dotyka wszystkich praktycznie obszarów codziennego życia jest w Niemczech (13%), najwięcej też osób jest z tego w Niemczech niezadowolonych. Blisko jedna trzecia Niemców jest mniej lub bardziej niezadowolona z wszechobecnej technologii. 16% z kolei nie interesuje się nowymi technologiami. Za to zdecydowanie najwięcej entuzjastów nowych technologii jest w Wielkiej Brytanii (16%).