Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nowe technologie dobrze przyjmowane na Zachodzie

Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Intela, trzy czwarte mieszkańców Europy Zachodniej dobrze a wręcz entuzjastycznie odbiera nowe produkty elektroniki konsumenckiej.

Sonda objęła ponad 6 tys. osób w Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, Szwecji, Hiszpanii i Holandii. Większość deklaruje, że odbiera nowe technologie jako komfortowe i podchodzi do nich entuzjastycznie. Ponad połowa domów w Europie Zachodniej ma bezprzewodowe telefony i telefony komórkowe, komputer, dostęp do Internetu i odtwarzacz DVD. Najwięcej urządzeń wykorzystujących nowe technologie przybyło na przestrzeni ostatnich pięciu lat w Wielkiej Brytanii, najmniej - we Francji.

Najwięcej respondentów uważających, że technologia dotyka wszystkich praktycznie obszarów codziennego życia jest w Niemczech (13%), najwięcej też osób jest z tego w Niemczech niezadowolonych. Blisko jedna trzecia Niemców jest mniej lub bardziej niezadowolona z wszechobecnej technologii. 16% z kolei nie interesuje się nowymi technologiami. Za to zdecydowanie najwięcej entuzjastów nowych technologii jest w Wielkiej Brytanii (16%).