Nowe Yahoo w Indiach

Koncern Yahoo otworzył nowe centrum developerskie w Indiach w mieście Bangalore. Właśnie tam powstawać mają nowe produkty i technologie, które firma będzie implementować na swoich stronach na całym świecie.

Do końca roku w nowym oddziale Yahoo będzie pracować 150 inżynierów. "Powodem otwarcia tej placówki było rozszerzenie naszej działalności i wykorzystanie hinduskich specjalistów, którzy posiadają nie tylko kompetencje techniczne, ale jeszcze dobrze władają angielskim" - powiedział Venkat Panchapakesan, szef Yahoo! Software Development India Pvt Ltd.

Dodatkowym powodem, jak stwierdził Panchapakesan, jest fakt, że dzięki zmianie lokalizacji Yahoo zmieni też swoją optykę patrzenia na produkty i serwisy. Tym samym hinduski oddział pomóc ma firmie w zrozumieniu specyfiki kulturowej innego kraju i tym samym umożliwić stworzenie odpowiednich, dedykowanych rozwiązań.

Oddział Yahoo ma być skoncentrowany na tworzeniu rozwiązań z dziedziny eksploracji i inżynierii danych, aplikacji e-commerce oraz algorytmów wyszukiwania. Ponadto w hinduskim centrum usprawniona ma zostać platforma HotJobs a także inne serwisy internetowe – zdradził Bharat Vijay, przedstawiciel hinduskiej placówki.