Nowe Szorty na lato

Serwis dedykowany "krótkim formom filmowym" zmienił przed wakacjami szatę, zyskał nowe działy i funkcjonalności.

Szorty to baza krótkometrażowych filmów, teledysków i animacji zapisanych w formatach umożliwiających ich wygodne ściąganie z witryny serwisu i odtwarzanie na własnym komputerze. Serwis udostępnia obszerny zbiór "kodeków" - programów do kompresji i dekompresji plików multimedialnych oraz bezpłatnego oprogramowania, a także przystępnie zredagowane podstawowe informacje techniczne. Na witrynie znaleźć można przede wszystkim dużo wywiadów i informacji na temat autorów filmów.

Istniejące od końca stycznia br.szorty.pl zyskały obecnie nowe działy, takie jak "okolice sztuki", poświęcone ambitnym formom filmowym czy "animacje". Nowy mechanizm wyszukiwania ułatwia odnalezienie powiązanych ze sobą informacji na temat twórców i kontakt z nimi. Wkrótce rozpoczyna także działalność lista dyskusyjna i specjalny dział dla twórców.

Obecnie w bazie Szortów znajduje się niemal 400 filmów. Cotygodniowy newsletter ma 700 subskrybentów. Miesięcznie Szorty.pl, według informacji od przedstawicieli serwisu, mają ok. 200 tys. odsłon.