Nowa strona internetowa premiera

Dzisiaj uruchomiono nową wersję serwisu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odświeżono jej wygląd, wzbogacono o multimedia i powiązano z wybranymi witrynami społecznościowymi.

Nowa strona internetowa premiera
W porównaniu ze starą wersją nowe wcielenie serwisu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest przede wszystkim bardziej dynamicznie. To zasługa flashowego nagłówka ze zmieniającymi się zdjęciami, zachęcającymi do przeczytania najnowszych i najważniejszych wydarzeń w których udział brał premier Donald Tusk.

Drugą widoczną zmianą jest dołączenie odnośników do serwisów społecznościowych. Znalazł się wśród nich Facebook, serwisy blogowe Twitter i Blip, oraz odnośnik do kanału Kancelarii Premiera w serwisie YouTube. W serwisie można też oglądać wideorelacje ze spotkań premiera, które są przeprowadzane na żywo.

Główny nacisk w nowej wersji KPRM położono na wygląd. Serwis jest czytelny, a prócz wspomnianych zajawek najważniejszych informacji, mamy tutaj chmurę znaczników, umożliwiających szybkie dotarcie do poszczególnych wiadomości, jak też filtr, dzięki któremu można odnaleźć zamieszczane tu informacje według dat. Możliwe jest też śledzenie nowości w serwisie za pośrednictwem kanałów RSS, osobno dla poszczególnych kategorii, takich jak zdjęcia, wideo czy wywiady.

Informacje w serwisie podzielono na trzy główne kategorie: Premier, Rząd i Kancelaria Premiera. W porównaniu ze starą wersją zamieszczono tu więcej materiałów multimedialnych: zdjęć i filmów. Obecnie trwa proces przenoszenia informacji ze starego witryny do nowej.

Strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest czytelniejsza niż jej poprzednia wersja, która nadal jest dostępna pod adresemhttp://www.poprzedniastrona.premier.gov.pl

Wcześniej swój serwis odświeżył Prezydent RP. Tamta zmiana odbiła się głośnym echem ze względu na koszty prac, które wyniosły 360 tys. zł. Przeróbka witryny premiera kosztowała znacznie mniej, bo zaledwie 50 tys. zł.