Nowa spółka w portfelu Xevin Investments

Fundusz Venture Capital - Xevin Investments - zawarł porozumienie inwestycyjne z agencją interaktywną Memedio. Spółka specjalizuje się w produkcji materiałów wideo na potrzeby promocji w Internecie.

Agencja Memedio Interactive zajmuje się kompleksową produkcją filmowych materiałów promocyjnych on-line - od przygotowania koncepcji kreacji, poprzez realizację, aż po dystrybucję w sieci. Firma oferuje autorską usługę związaną z udostępnieniem odtwarzacza wideo on-line, o wyglądzie i funkcjonalności dostosowanej do potrzeb klienta. Memedio to zespół scenografów, reżyserów, montażystów i copy-writerów.

"W związku z coraz większymi nakładami na reklamę wideo w Internecie i potwierdzoną skutecznością takich przekazów uważamy, że inwestycja w podmiot oferujący tego typu usługi jest jak najbardziej uzasadniona. Zespół Memedio w ciekawy sposób łączy klasyczny przekaz reklamowy z nowoczesnym ujęciem i ma wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów filmowych" - mówi Krzysztof Golonka, Prezes Zarządu Xevin Investments.

"Dzięki współpracy z funduszem Xevin Investments pozyskamy dodatkowe środki i przeznaczymy je na zakup specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego do realizacji i montażu materiałów wideo. Inwestycje pozwolą nam na zwiększenie liczby przyjmowanych do realizacji zleceń, które musieliśmy ograniczać ze względów organizacyjnych" - mówi Dariusz Buła, Prezes Zarządu i udziałowiec Memedio.

W wyniku realizacji porozumienia Xevin Investments nabył 60 proc. udziałów w spółce Memedio Interactive. Fundusz w swoim portfelu posiada już udziały w: Cube Group SA, 8fish Sp. z o.o., Transdata Sp. z o.o oraz Autentika Sp. z o.o.