Nowa lepsza TETRA ?

ISB: Nowy plan budowy systemu TETRA zostanie przedstawiony przez Motorolę pod koniec czerwca br. Jak poinformował minister nauki Michał Kleiber, prace mogłyby się rozpocząć po wakacjach. Wciąż nie została podpisana umowa na wdrożenie systemu wynikająca z kontraktu offsetowego zawartego z koncernem Lockheed Martin.

Przypomnijmy, że w budowie TETRY biorą także udział polskie spółki: ComputerLand, Prokom i Tel-Energo, które tworzą razem spółkę TETRA System Polska SA. Jej kapitał zakładowy wynosi 1 mln zł. Głównym udziałowcem jest Motorola (35 proc. akcji), Prokom obejmie 30 proc., ComputerLand - 21 proc., a Tel-Energo 14 proc.

Brak konkretnych posunięć w sprawie bezprzewodowego cyfrowego systemu łączności to także brak znaczących wpływów w kasie krajowych integratorów, którzy spodziewają się wymiernych najwcześniej w przyszłym roku. Zakończenie prac planowano początkowo na rok 2007.

Jak informowaliśmy wcześniej, w lutym rząd stwierdził, że realizacja programów offsetowych w dziedzinie teleinformatycznej nie wyszła poza fazę organizacyjną. Podobnie sytuacja wygląda z projektem Rejestru Usług Medycznych (600 mln zł), w którym także uczestniczą Prokom i CL. Jak donosi ISB, nowy projekt ustawy o opiece zdrowotnej, który umożliwi określenie zasad funkcjonowania RUM rząd przedstawi za trzy tygodnie.