Nowa giełda nadwyżek przemysłowych

7Stores Polska uruchomiła europejską giełdę nadwyżek przemysłowych. Giełda działa już pod adresem www.7stores.com.

Jej założeniem jest wykorzystanie Internetu jako kontaktu między zainteresowanymi kupnem i sprzedażą zbędnych produktów i usług.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest szwedzka firma 7Stores Europe AB. „Naszymi klientami są np. operator telekomunikacyjny Telia, czy firma budowlana, której nazwy nie mogę podać” – powiedział Andrzej Senator, prezes 7Stores Europe.

Telia np. szuka klienta na kable i słupy telefoniczne, zastępowane sieciami światłowodowymi. „Chce je oddać za darmo. Na początek planujemy umożliwienie sprzedaży nadwyżek firmom szwedzkim w Polsce i odwrotnie” – powiedział Andrzej Senator. W 2001 r. 7Stores chce zaistnieć na rynkach pozostałych rynkach skandynawskich, a następnie w Europie Środkowej i Wschodniej.

7Stores.com chce, a by na tej stronie handlowano nadwyżkami produkcyjnymi, materiałami, których produkcję zakończono, produktami uszkodzonymi, lub z fabrycznymi wadami, produktami promocyjnymi, a także zbędnym majątkiem trwałym.

Towary będzie można kupić zarówno po stałej cenie, jak i w drodze aukcji. Dodatkowo można będzie skorzystać z usług oferowanych przez partnerów firmy, takich jak transport, czy jego ubezpieczenie.

Zarejestrowanie się jako klient na stronie jest bezpłatne.