Nominowani do tytułu Firmy Roku Polskiego Internetu: Yanosik

W dniu dzisiejszym prezentujemy kolejną część cyklu artykułów poświęconych nominowanym do tytułów Człowieka oraz Firmy Roku Polskiego Internetu. Trzecim z opisanych nominatów w kategorii Firma Roku jest Yanosik.

Nominowani do tytułu Firmy Roku Polskiego Internetu: Yanosik

Głos na najgodniejszych Waszym zdaniem nominatów w obu kategoriach oddać możecie TUTAJ.

Yanosik to usługa, która dzięki technologii GPS/GPRS nieustannie monitoruje sytuację na drodze i pozwala skutecznie omijać korki, informuje o kontrolach drogowych oraz fotoradarach. Siła systemu oparta jest  na społeczności, ponieważ to właśnie użytkownicy informują o pojawiających się na drodze trudnościach. Weryfikacja zgłoszeń daje pewność otrzymywania wyłącznie aktualnych danych.

Yanosik jest dostępny poprzez specjalny terminal lub za pośrednictwem aplikacji mobilnych stworzonych dla systemu Android, iOS oraz Windows Phone.  W przypadku aplikacji mobilnej możliwie jest także korzystanie z nawigacji online, która na bieżąco koryguje trasę w sytuacji gdy pojawiaj się utrudnienia.

Nominacja została przyznana za przygotowanie aplikacji, która uczyniła ze smartfona realną tarczę obronną w nierównej walce pomiędzy kierowcami, którzy szanują przepisy, a fotoradarami które nie szanują zdrowego rozsądku kierowców.

Na stronie PC WORLD możecie dowiedzieć się więcej o nominowanych w kategorii Człowiek Roku Polskiego Internetu.