Nominowani do tytułu Firmy Roku Polskiego Internetu: Siepomaga.pl

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych nominowanym do tytułów Człowieka oraz Firmy Roku Polskiego Internetu. Pierwszym z opisanych nominatów w kategorii Firma Roku jest Siepomaga.pl - Internetowa Platforma Pomagania. Zapraszamy do zapoznania się z działalnością serwisu.

Nominowani do tytułu Firmy Roku Polskiego Internetu: Siepomaga.pl

Głos na najgodniejszych Waszym zdaniem nominatów w obu kategoriach oddać możecie TUTAJ.

Siepomaga.pl to portal internetowy dedykowany organizacji zbiórek publicznych według idei crowdfundingu. Serwis gromadzi z jednej strony organizacje pozarządowe zaangażowane w działalność pro publico bono, z drugiej zaś chętnych do pomocy ludzi. Siepomaga.pl pomaga potrzebującym odnaleźć koniecznych ofiarodawców, i odwrotnie - chętnym do pomocy wskazuje możliwości jej niesienia.

W ramach portalu przeprowadzonych zostało już ponad pół tysiąca akcji charytatywnych na rzecz chorych i poszkodowanych w wypadkach ludzi i zwierząt. Przez konto Siepomaga przeszło już prawie 4 miliony złotych. Liczba zarejestrowanych "pomagaczy" wyniosi już ponad 23 tysiące!

Jeżeli czujesz się na siłach i chcesz pomóc, wystarczy że przy dokonywanym przelewie wskażesz, na którą z prowadzonych zbiórek chcesz przekazać pieniądze. Maksymalnie do 5% przekazanej kwoty serwis przeznacza na utrzymanie swojej działalności, w tym kosztów własnych czy wykonywanych przelewów. Niektóre ze współpracujących z portalem banków zrezygnowały z prowizji, co w związku z tym uczyniło również Siepomaga.pl.

Jeżeli chciałbyś, aby Siepomaga zaangażowała się w pomoc dla Ciebie czy znanej Ci osoby, wystarczy opisać sytuację i wynikającą z jej zaistnienia potrzebę, a następnie przesłać ją na adres wskazany na stronie kontaktowej.

W niewątpliwie piękny projekt Siepomaga.pl zaangażowało się szereg organizacji i podmiotów, których prestiż i wsparcie finansowe dodatkowo umacniają działalność i zasięg serwisu. O działalności portalu Siepomaga.pl pisało wiele czołowych, najpopularniejszych mediów, chwaląc skuteczność, przejrzystość finansową i - przede wszystkim - szlachetność idei.

Nominacja do tytułu Firmy Roku Polskiego Internetu jest w tym kontekście oczywistym efektem świetnego pomysłu na wykorzystanie możliwości drzemiących w  sieci oraz wzorowej koordynacji potrzebujących i ofiarodawców.