Nokaut zmienił właściciela

Za 5,4 mln złotych fundusz Investor LBO FIZ nabył od spółki Media Investors pakiet 34% udziałów w Nokaut.pl.

Dwa tygodnie po zawarciu umowy przedwstępnej Media Investors, spółka w 100 proc. zależna od bmp AG i Investor LBO FIZ podpisały umowę o przejęcie 34,26-procenowego pakietu udziałów w spółce Nokaut.pl. Kwota transakcji wyniosła 5,4 mln zł (1,35 mln euro), co oznaczać może, że obecna wartość porównywarki kształtuje się na poziomie 16 mln zł.

Jak podano w komunikacie - cena sprzedaży zapewniła bmp czterokrotny zwrot kapitału zainwestowanego w spółkę od 2006 roku.

Po raz kolejny z powodzeniem wsparliśmy rozwój polskiej spółki internetowej od chwili jej założenia do osiągnięcia pozycji w czołowej trójce odpowiedniego segmentu rynkowego. Następny etap wzrostu spółki, która również w 2009 r. osiągnęła dynamikę wzrostu powyżej średniej polskiego rynku e-commerce, będzie wspierany przez fundusz LBO, którego pozyskaliśmy jako partnera zastępującego bmp Media Investors - powiedział Jens Spyrka, partner bmp AG.

W 2008 r. obroty Nokaut wyniosły 2,4 mln zł. W 2009 r. firma miała kilkadziesiąt procent wyższą sprzedaż niż rok wcześniej - rentowność netto przekroczyła 20%, a zysk wyniósł ok. 1 mln zł.

Wojciech Czernecki, prezes Nokaut.pl (razem ze wspólnikiem Michałem Jaskólskim posiadają kontrolny pakiet udziałów) zapewnił kilkanaście dni temu, że firma bardzo szybko się rozwija i ma przed sobą dobre perspektywy.

Nowy właściciel Nokaut.pl - Investor Leveraged Buy Out Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (Investor LBO FIZ) został utworzony i jest reprezentowany przez Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Investor LBO FIZ wspiera spółki w zakresie kapitału oraz doradztwa i restrukturyzacji. Obecnie fundusz jest inwestorem trzech spółek: Masovia Windfarm (Windfarm Holding) - kapitał na uruchomienie projektu, ERG Łaziska Sp. z o.o. - restrukturyzacja oraz CB S.A. z siedzibą w Opolu - kapitał na rozwój.

Źródła: parkiet.com.pl, "Puls Biznesu"