Nokaut.pl: prawie 1 mln zł zysku i plany giełdowe

W ubiegłym roku Nokaut.pl zwiększył zarówno przychody jak i zyski.

Nokaut.pl od początku swojej działalności dynamicznie poprawia swoje wyniki. Przychody spółki w ubiegłym roku wyniosły 3,4 mln zł, a zysk netto ukształtował się na poziomie 947 tys. zł. Są to wzrosty odpowiednio o 41 procent i 134 procent w stosunku do roku 2008.

"Świetne wyniki, którymi możemy się dziś pochwalić, nie przyszły lekko. Rynek w ubiegłym roku nie był łatwy - sklepy internetowe bardzo ostrożnie wydawały pieniądze - mówi Wojciech Czernecki, prezes zarządu Nokaut Sp. z o.o. Współpracujące z Nokautem sklepy sprzedały w 2009 r. produkty za łączną kwotę 810 mln zł.

Nokaut.pl: prawie 1 mln zł zysku i plany giełdowe

W ubiegłym roku firma zakupiła od funduszu BMP serwisy Bazarek.pl i SklepyFirmowe.pl. - "Cały czas myślimy o przejęciach kolejnych podmiotów z branży e-commerce. Nie chcemy stać się kolejną Spółką, która zapominając o podstawowej działalności zaczyna działać jak fundusz venture capital, ale widzimy istotne korzyści wynikające z przejmowania i współpracy z podmiotami o podobnym do naszego profilu działalności" - dodaje Czernecki.

Nokaut.pl: prawie 1 mln zł zysku i plany giełdowe

Porównywarka zamierza też pojawić się na GPW. - W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa - tak, aby nasze wyniki w perspektywie 2-3 lat pozwoliły nam na giełdowy debiut" - mówi Wojciech Czernecki.

W styczniu br. Nokaut.pl uruchomił porównywarkę produktów finansowych Finanse.Nokaut.pl, zainwestował we własną infrastrukturę serwerową, a do końca roku planuje podpisanie kilku znaczących umów i start kolejnych projektów. W plany Spółki uwierzył nowy inwestor - LBO FIZ zarządzane przez Investors TFI, który w lutym za kwotę 5,4 mln zł odkupił od BMP AG 34,26% udziałów w porównywarce.