Nk.pl przenosi serwery do centrum danych Telehouse.Poland

W centrum danych Telehouse.Poland firma ATM przygotowała dla Naszej Klasy dedykowaną serwerownię o powierzchni ponad 150 m kw. Od zeszłego tygodnia w Telehouse.Poland działa już część sprzętu Nk.pl.

W ciągu najbliższych tygodni NK przeniesie resztę swoich zasobów kolokowanych u innych operatorów do serwerowni ATM. "Z pewnością jest to największe w Polsce przedsięwzięcie w zakresie migracji w pełni działającego portalu, które zostało przez klienta doskonale zaprojektowane i co ważniejsze skutecznie przez wszystkie zaangażowane strony zrealizowane" - powiedział Maciej Krzyżanowski, wiceprezes ds. operacyjnych ATM.

Do tej pory Nasz klasa korzystała z usług różnych dostawców. ATM zapewniał jej dostęp do Internetu i transmisji danych i kolokację pojedynczych szaf teleinformatycznych. Teraz będzie miała wszystkie zasoby teleinformatyczne w centrum danych Telehouse.Poland. Nk.pl liczy, że uda jej się w związku z tym obniżyć koszty utrzymania infrastruktury przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowej stabilności pracy i bezpieczeństwa.