Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nieoczekiwana "promocja" w japońskim iTunes

Nie wiadomo na razie, jakie straty poniosły koncerny fonograficzne i sklep internetowy iTunes w Japonii. Przez błąd w serwisie, albumy popularnych wykonawców sprzedawane były za 1/30 swej wartości.

Melomani z kraju kwitnącej wiśni, mogli w zeszłym tygodniu nabywać swoje ulubione albumy w sklepie internetowym iTunes, za ułamek ich wartości. Fakt ten, jak się okazało, niebył zamierzony przez właścicieli serwisu muzycznego, a ceny nie były promocyjne. Wszystkiemu winien jest błąd w serwisie spowodowany najprawdopodobniej przeciążeniem serwerów.

Klienci, którzy w zeszły czwartek zamówili albumy z wytwórni Toshiba EMI Ltd. (między innymi bardzo popularnej w Japonii rockowej grupy RC Succession i wokalisty Saori Youki'ego) otrzymywali wiadomość, że z ich kont pobrano jedynie 50 jenów. Informacja ta została później potwierdzana w bilingach kart kredytowych. Normalna cena albumu wynosi 1500 jenów. Firma Apple, właściciel serwisu, nie skomentowała jak na razie zaistniałej sytuacji.

iTunes został otwarty dla Japończyków 4 sierpnia tego roku (pisaliśmy o tym w artykule: iTunes w Japonii) i już w przeciągu pierwszego weekendu odnotował sprzedaż 1 mln utworów (Milion utworów w 4 dni!).