Niemcy inwestują w Epuls

Serwis społecznościowy ePuls.pl zyskał inwestora - fundusz inwestycyjny Holtzbrinck Ventures, będący częścią grupy wydawniczej Holtzbrinck Gmbh. Serwis planuje ekspansję na niemiecki rynek. Kwoty inwestycji nie podano.

Fundusz Holtzbrinck Ventures specjalizuje się w inwestycjach w firmy z sektora nowych technologii i mediów. Grupa Holtzbrinck kupiła pod koniec zeszłego roku niemiecki serwis społecznościowy StudiVZ. Do koncernu należy też grupa wydawnicza Handelsblatt, która jest głównym udziałowcem wortalu Money.pl.

-Inwestujemy w Epuls między innymi dlatego, że posiada on doskonale zdefiniowaną i bardzo atrakcyjną grupę użytkowników, gdzie średnia wieku wynosi 17 lat i która tworzy bardzo żywą społeczność. Jest to wymarzony target do działań reklamowych dla przemysłu muzycznego, telefonii komórkowej i wielu innych branż. - powiedział Martin Weber, dyrektor zarządzający Holtzbrinck Ventures.

-Pozyskanie tak ważnych partnerów może Epulsowi tylko pomóc. Najbardziej liczymy na ich wiedze, doświadczenie oraz bardzo mocne kontakty biznesowe. Dzięki temu porozumieniu Epuls otrzymuje potężny zastrzyk w postaci know-how i wsparcia biznesowego. Jest to szczególnie istotne w świetle naszych planów na rynku niemieckim, które za sprawą naszych nowych partnerów nabrały znacznego przyspieszenia.- komentuje Grzegorz Gorczyca, CEO firmy Pixelate Ventueres, która jest właścicielem serwisu ePuls.pl

Oprócz funduszu Holtzbrinck Ventures mniejszościowymi udziałowcami serwisu Epuls zostali także trzej biznesmeni:

Oliver Jung pochodzi z Niemiec. W roku 1997 założył firmę IT specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania, która następnie została wprowadzona na niemiecką giełdę - osiągnięta stopa zwrotu z inwestycji wyniosła ok. 100 milionów euro. Od roku 2004 inwestuje w młode firmy z branży internetowej.

Łukasz Gadowski - urodził się w Polsce, miszka w Niemczech. Twórca serwisu Spreadshirt, narzędzia do projektowania koszulek T-Shirt. Założoną przez siebie firmę rozwinął w międzynarodowe przedsięwzięcie - firma zatrudnia obecnie ponad 100 osób i działa na wszystkich rynkach Unii Europejskiej, a także w USA i Japonii.

Peter Schüpbach - Obywatel szwajcarski, właściciel funduszu inwestycyjnego NewBorn Consulting Network L.P.

"Strony postanowiły nie udzielać informacji na temat wysokości zaangażowania inwestorów, tak odnośnie liczby udziałów, jak i kwoty transakcji. Jednocześnie strony zadeklarowały gotowość do dalszych inwestycji i wspólnego realizowania nowych projektów." - informuje w komunikacie spółka Epuls.

Serwis Epuls.pl odwiedziło w listopadzie 604 tys. użytkowników (real users), którzy wygenerowali 449 mln odsłon. Średni czas użytkownika na witrynie wyniósł 7 godz. i 34 minuty.

Patrz także wywiad z Grzegorzem Gorczycą: Epuls to drugi świat