Nie tylko właściciele

PZU wykorzystało możliwości platformy elektronicznej B2B Xtrade.

Po BRE Banku - współwłaścicielu Xtrade - PZU jest pierwszą firmą, która skorzystała z platformy do przeprowadzenia przetargu na usługi likwidacji szkód komunikacyjnych. W aukcji udział wzięły 132 warsztaty naprawcze, które przez trzy dni mogły składać i modyfikować ofertę, obserwując na bieżąco poczynania konkurentów. W wyniku aukcji PZU zdołało wynegocjować stawki za godzinę pracy wykonawcy o 16% niższą, w porównaniu z dotychczasowymi.

"Była to pierwsza taka operacja przeprowadzona przez nasze Towarzystwo" - powiedział dyrektor projektu Janusz Danieluk z PZU. - "Wcześniej nie przeprowadzaliśmy tego rodzaju przetargów. Zresztą w tradycyjny sposób nie było to możliwe do przeprowadzenia. Tylko elektroniczna platforma pozwala uczestnikom aukcji na bieżącą orientację w stanie ofert." Jak mówi Janusz Danieluk, PZU będzie prawdopodobnie także w przyszłości korzystało z elektronicznych giełd.

Od przedstawicieli Xtrade nie udało się uzyskać informacji, czy z tytułu przetargu PZU platforma będzie miała jakieś wpływy, czy też wydarzenie miało dla niej tylko wartość promocyjną.