Nie będzie obniżki cen połączeń między TPSA a Erą i Heyah?

Między Telekomunikacją Polską a Polską Telefonią Cyfrową (operator Era i Heyah) doszło do konfliktu. Chodzi o obniżkę cen połączeń międzyoperatorskich. TPSA złożyła do UOKiK wniosek, by PTC zaniechała praktyk ograniczających konkurencję.

Informację podajemy za "Rzeczpospolitą". Przypomnijmy, że dojść ma do obniżek cen połączeń międzyoperatorskich. Tymczasem Polska Telefonia Cyfrowa uzależnia obniżkę kosztów rozmów między telefonią komórkową a stacjonarną (TPSA), jeżeli TPSA obniży również marżę TP.

Zdaniem PTC, średnia marża operatora stacjonarnego w Europie za połączenie z sieci stacjonarnej do komórkowej wynosi ok. 20 gr. W przypadku TPSA jest to ok. 41 gr. (stawka wg abonamentu standardowego).

Jeżeli TPSA nie zmieni cen marż TP, operator Era i Heyah nie obniży kosztów połączeń międzyoperatorskich.

Operatorzy prowadzili rozmowy w ubiegłym tygodniu. Nie przyniosły one żadnych rezultatów. TPSA postanowiła złożyć wniosek do UOKiK, w którym domaga się od PTC zaniechania praktyk ograniczających konkurencję. Jak wskazuje "Rzeczpospolita", praktyka ta, według TP, ma polegać na uzależnianiu zawarcia umowy o rozliczeniach międzyoperatorskich z TP od ustalenia przez operatora narodowego maksymalnych stawek w cenach detalicznych połączeń do sieci komórkowych.