Netscape 7.2 - trzeba jeszcze chwilę poczekać

America Online przygotowuje się do udostępnienia w najbliższym czasie aktualizacji przeglądarki internetowej Netscape. Jednak na nową wersję oznaczoną numerem 7.2, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, przyjdzie użytkownikom poczekać jeszcze co najmniej dwa tygodnie.

Netscape 7.2 - trzeba jeszcze chwilę poczekać

Liczba polskich użytkowników poszczególnych grup przeglądarek internetowych, w ciągu ostatnich 3 tygodni. Źródło: Ranking.pl

Dotychczasowe informacje dotyczące przewidywanej daty pojawienia się przeglądarki internetowej Netscape 7.2 wskazywały już najbliższy wtorek - 3 sierpnia. America Online ostudziła jednak szybko tę atmosferę. Andrew Weinstein, rzecznik AOL wyjaśnił, iż od początku sierpnia można jedynie składać zamówienia na aktualizację przeglądarki dostarczaną na płytach CD.

Okazuje się, że ostateczna data premiery nowej wersji przeglądarki Netscape, nie jest aż tak odległa. Einstein potwierdził, iż Netscape 7.2 powinien być dostępny w przeciągu najbliższych dwóch tygodni, zarówno na płycie CD, jak i w formie pliku do pobrania ze strony internetowej Netscape.com. Odmówił jednak podania dalszych szczegółów dotyczących dokładnej daty.

Netscape 7.2 będzie pierwszą od prawie roku aktualizacją tej przeglądarki internetowej. Jest ona oparta na kodzie oraz silniku renderowania o nazwie Gecko, zastosowanym w przeglądarce Mozilla 1.7. Dostępna dla platform Windows, Linux oraz Mac OS aplikacja posiada usprawnienia w zakresie wydajności, zarządzania hasłami, a także obchodzenia się z niechcianą korespondencją. Zawierać ona będzie prawdopodobnie również nowy toolbar oraz komunikator internetowy AOL Instant Messenger.

Więcej informacji: Netscape