NetSprint zadebiutował na Litwie!

Spółka NetSprint.pl wprowadziła swoją wyszukiwarkę na rynek litewski. Serwis www.netsprint.lt umożliwia przeszukiwanie 2,7 mln dokumentów. Jest to pierwszy krok w ramach nowej strategii spółki, która zamierza skoncentrować się na ekspansji na rynki zagraniczne.

Serwis NetSprint.lt został oficjalnie uruchomiony dwa dni temu. W chwili obecnej oferuje możliwość przeszukiwania ponad 2,7 mln litewskich stron. W najbliższych dniach nawiązana zostanie współpraca z popularnym lokalnym katalogiem www.seklys.lt. Dzięki temu NetSprint.lt w krótkim czasie chce stać się jednym z wiodących narzędzi wyszukiwawczych na rynku litewskim. Planowana jest również intensywna kampania reklamowa nowego serwisu.

Wkrótce litewscy internauci uzyskają możliwość wyszukiwania grafik oraz dostęp do litewskiej wersji NetSprint Toolbar. Z kolei reklamodawcy będą mogli skorzystać z reklamy w wyszukiwarce poprzez linki sponsorowane. NetSprint nawiązał już współpracę w tym zakresie z wileńskim oddziałem sieci reklamowej Ad.net.

"Uruchomienie serwisu NetSprint.lt stanowi uwieńczenie kilkumiesięcznych prac programistów spółki nad dostosowaniem mechanizmu wyszukiwawczego do specyfiki języka litewskiego i tamtejszego rynku internetowego" – skomentował Artur Banach, prezes NetSprint.pl. "Dzięki gruntownym zmianom w oprogramowaniu stosowanym przez NetSprint, od strony technicznej jesteśmy już gotowi do wejścia również na inne rynki zagraniczne."

Jak podaje TNS EMOR, na początku tego roku dostęp do Internetu na Litwie deklarowało 28% mieszkańców kraju.