NetSprint współpracuje z Presspublicą

NetSprint.pl i Presspublica podpisały umowę na wdrożenie rozwiązania Information Access Platform na trzech serwisach należących do spółki Presspublica : Rzeczpospolita (www.rp.pl), Życie Warszawy (www.zw.com.pl) oraz Parkiet (www.parkiet.com).

"Wdrożenie Information Access Platform to dla nas jeden z najważniejszych projektów w tym roku" - powiedział Michał Prysłopski, Dyrektor Online w Presspublica. - "Firma NetSprint tworzy dla nas internetowe narzędzie, które dostarczy użytkownikom obszernych odpowiedzi zaczerpanych ze wszystkich naszych źródeł i skróci czas dotarcia do poszukiwanej informacji"

NetSprint Information Access Platform to roziązanie przeznaczone dla dużych serwisów online, oparte na technologii wyszukiwawczej i analizie treści.

Pierwszy etap wdrożenia obejmuje optymalizację wyszukiwarki na serwisach należących do spółki Presspublica (do tej pory opartej na rozwiązaniu NetSprint Site). W odpowiedzi na zapytanie użytkownika w domyślnym sortowaniu będzie brany pod uwagę wiek dokumentów. Dodatkowo na liście wyników będą pojawiać się gwiazdki informujące z jak dużą liczbą innych artykułów powiązany jest dany tekst. Nowa wersja wyszukiwarki zostanie udostępniona użytkownikom na przełomie czerwca i lipca b.r.