NetSprint wprowadza pierwszą polską wyszukiwarkę wiadomości

NetSprint.pl/news pozwala wyszukiwać bieżące informacje z kraju i ze świata podzielone na pięć głównych dziedzin: aktualne wydarzenia, biznes, nauka i technika, sport i rozrywka. Wprowadzenie tego rozwiązania można odbierać jako kolejny krok NetSprinta, w celu wzmocnienia swojej pozycji na polskim rynku, przed wejściem Google.

Spółka NetSprint.pl, po wprowadzeniu nowego algorytmu wyszukiwania Traffic Index, zwiększeniu liczby przeszukiwanych dokumentów do 67 milionów i przebudowie układu graficznego serwisu, właśnie uruchomiła pierwszą polską wyszukiwarkę aktualności.

Użytkownicy NetSprint.pl mogą korzystać z zakładki Wiadomości, której funkcjonalność przypomina GoogleNews.com. Jest to specjalny serwis, który umożliwia szybkie dotarcie do bieżących wydarzeń z kilku dziedzin, bez konieczności odwiedzania wielu serwisów WWW. Gwarancją aktualności informacji jest odświeżanie co 15 minut oraz publikowanie poszczególnych wiadomości tylko przez okres 30 dni.

- Nasze Wiadomości kierujemy do wszystkich Internautów zainteresowanych najświeższymi wydarzeniami, które miały miejsce w kraju i na świecie. Dzięki nowej funkcjonalności użytkownicy mogą np. porównywać sondaże prezydenckie czy na bieżąco śledzić informacje na temat budzącej zainteresowanie gwiazdy lub firmy - mówi Artur Banach prezes firmy NetSprint.pl. Równocześnie przypomina- sekcja ta jest ciągle w fazie testów i dlatego wdrożyliśmy ją w chwili obecnej w wersji beta. Zakładkę stale udoskonalamy i poszukujemy kolejnych partnerów, którzy są zainteresowani udostępnieniem Internautom swoich zasobów.

W następnych tygodniach spółka planuje wdrożenia kolejnych funkcjonalności wyszukiwarki. - Nowe udogodnienia mają na celu zapewnienie wszystkim użytkownikom możliwości intuicyjnego i szybkiego znalezienia wszelkiego rodzaju informacji w sieci - dodaje Artur Banach.

Przypomnijmy, że internauci korzystający z wyszukiwarki NetSprint.pl mają od niedawna możliwość przeszukiwania ponad 67 milionów zaindeksowanych polskich stron www, ponad 5 milionów grafik pochodzących z indeksu wyszukiwarki, bazy ponad 80 tysięcy kompleksowo opracowanych haseł encyklopedycznych oraz słowników języka polskiego, ortograficznego i słownika wyrazów obcych PWN bazy pięciu słowników językowych dostarczanej przez serwis Ling.pl.

Zakładka Wiadomości.

Więcej o nowej wyszukiwarce NetSprint wykorzystującej Traffic Index.