NetSprint usprawnia monitoring blogów i forów

Ocena wydźwięku poszczególnych postów lub komentarzy, tworzenie dwóch rodzajów list artykułów w pliku csv, możliwość sporządzenia analizy opinii konsumenckiej oraz wdrożenie narzędzia do kontroli jakości - to nowe funkcjonalności o które wzbogacono usługę monitorowania komunikacji internetowej i treści tworzonej przez użytkowników - NewsPoint UGC.

Netsprint informuje o wprowadzeniu nowych funkcjonalności, które pomagają mierzyć efekty działań PR i marketingowych w nowych mediach za pośrednictwem usługi monitorującej i przeszukującej blogi i fora (m. in. z blox.pl, blog.pl, bloog.pl i blog.onet.pl)- NewsPoint UGC.

Moduł statystyk (w którym ulepszono wygląd wykresów i tabel) oferuje teraz możliwość oceny wydźwięku poszczególnych postów lub komentarzy i stworzenia wykresu z podsumowaniem ocen.

Usprawniono także opcję raportowania dodając tworzenie listy artykułów w pliku csv (który można łatwo przekonwertować do formatu Excel). Obecnie NewsPoint UGC oferuje dwie wersje listy csv: podstawową (zawierającą m.in. pola: data, godzina, tytuł, długość wpisu w znakach, nazwa forum lub bloga, kategoria, do której należy blog/forum, link do tekstu oraz autor posta) i rozszerzoną (która poza wszystkimi parametrami listy podstawowej oferuje również fragment wpisu z forum lub bloga). Listy te grupują również wpisy z jednego wątku z forum lub post z bloga z komentarzami, jeśli wszystkie zawierają dane słowo kluczowe.

W ramach usług wsparcia dla PR i marketingu NewsPoint oferuje również nowy typ raportu "Analiza opinii konsumenckiej" przygotowywanego w oparciu o treści z blogów i forów. Dzięki przeanalizowaniu i sklasyfikowaniu opinii, raport przedstawia, jak kształtuje się konwersacja prowadzona w internecie na temat danej marki, firmy, produktu, usługi (lub całego typu usług). Materiał z tego typu badań pozwala na wychwycenie spontanicznie wyrażanych opinii konsumentów.

Ponadto, wdrożono narzędzie do kontroli jakości, które umożliwia automatyczne wychwytywanie zmian przeprowadzonych w serwisach, takich jak dodanie nowych podstron czy zmiana struktury linków. Zmiany te powodują powstawanie luk w monitoringu, dlatego w rozwiązaniach monitorujących internet tak istotna - wg zapewnień przedstawicieli NetSprint - jest zaawansowana kontrola jakości, która pozwala na wychwytywanie większej liczby artykułów.

NetSprint w usłudze NewsPoint UGC monitoruje już ponad 180 tys. źródeł - ich liczba w ciągu niespełna pół roku zwiększyła się ponad dwukrotnie. Liczba monitorowanych forów wzrosła z 44 tysięcy do ponad 90 tysięcy, a blogów - z 29 tysięcy do 70 tysięcy.

Źródło: NetSprint