NetSprint przeszukuje zasoby serwisów grupy INFOR PL S.A

Jak informuje NetSprint.pl Sp. z o.o. wdrożono rozwiązanie wyszukiwacze NetSprint Site umożliwiające przeszukiwanie wszystkich elektronicznych treści publikowanych przez INFOR PL S.A. oraz spółki zależne.

Usprawnienie korzystania z zasobów internetowych holdingu to najważniejszy cel wspólpracy pomiedzy NetSprint.pl Sp. z o.o. oraz INFOR PL S.A - firmy, która jest dostawcą profesjonalnej informacji z zakresu biznesu i prawa. Do grupy kapitałowej należą takie serwisy jak portal prawno-gospodarczy infor.pl oraz wieszjak.pl, a także dziennik gospodarczy "Gazeta Prawna" oraz jego witryna www.gazetaprawna.pl.

Umowa objęła stworzenie i wdrożenie systemu wyszukiwawczego oraz jego dożywotnią licencję.

NetSprint Site pozwala na przeszukiwanie wszystkich serwisów należących do tej grupy kapitałowej INFOR PL S.A. Jest to ok. 1 000 000 opublikowanych dokumentów m.in. na witrynach Infor.pl, gazetaprawna.pl, wieszjak.pl oraz w serwisach - Księgowość, Kadry, Moja Firma, Gazeta Samorządu i Administracji.

Wdrożone rozwiązanie umożliwia przeszukiwanie najpopularniejszych typów dokumentów, takich jak doc, xls, pdf, txt, html, w różnych kategoriach tematycznych danego portalu. Wyszukiwanie odbywa się z uwzględnieniem fleksji języka polskiego - przypadków, odmian, zdrobnień i skrótów. Ponadto, wyszukiwarka wyposażona jest w mechanizm podpowiadania prawidłowej formy wprowadzanego zapytania, w przypadku błędu literowego popełnionego przez użytkownika (misspelling). Rozwiązanie oparte jest na technologii XML.

Wdrożenie jednolitego systemu wyszukiwawczego pozwoliło na usystematyzowanie posiadanych treści i w efekcie znaczne skrócenie czasu dotarcia do poszukiwanych informacji przez naszych klientów. - powiedział Piotr Borkowski, Dyrektor Centrum Informatyki w INFOR PL S.A.

NetSprint Site jest częścią linii produktowej NetSprint Enterprise - rozwiązań wyszukiwawczych dla serwisów internetowych, wydawnictw, platform e-commerce, YellowPages, firm ogłoszeniowych, a także korporacji oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Źródło: http://pl.netsprint.eu