NetPress na elektronicznych czytnikach

Firma Plastic Logic, producent czytnika e-papieru Plastic Logic Reader, podpisała umowę na dostawę gazet i czasopism z firmą Zinio Systems, której wyłącznym przedstawicielem na Polskę jest NetPress Digital. Współpraca pozwoli na dostarczanie już w niedalekiej przyszłości także polskich tytułów na czytnik Plastic Logic.

Współpraca oznacza prawie automatyczną kompatybilność dystrybuowanych przez NetPress tytułów z czytnikiem Plastic Logic. NetPress od kilku lat pracuje również nad digitalizacją dostępnych na Nexto.pl tytułów pod kątem dowolnego e-czytnika (nie tylko Plastic Logic Reader), który może pojawić się na rynku w przyszłości.

Od wprowadzenia na amerykański rynek Plastic Logic Readera do ściągania na niego polskich publikacji przez użytkowników nad Wisłą trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jesienią 2009 r. Reader ma być dostępny w programach pilotażowych, natomiast w powszechnej dystrybucji ma znaleźć się w pierwszej połowie 2010 r.

Urządzenie kalifornijskiej firmy umożliwia czytanie nie tylko książek, dokumentów, ale również prasy, w tym dzienników. Zaprezentowany na początku lutego Plastic Logic Reader ma większy ekran (8,5 x 11 cali) niż Kindle oraz Sony Reader, a jednocześnie,

NetPress na elektronicznych czytnikach
jak podkreślają jego twórcy, jest lżejszy niż niektóre czasopisma papierowe.

Firma chce zainteresować swoim produktem przede wszystkim często podróżujących, dynamicznych ludzi biznesu, potrzebujących stałego, wygodnego dostępu do wartościowych informacji.

Plastic Logic udało się do tej pory pozyskać do współpracy wydawców tak znaczących tytułów, jak Financial Times, USA Today oraz szereg dostawców e-prasy i e-książek: Zinio Systems, Ingram Digital, Libre Digital.