Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Net Track: ponad 7,5 mln Polaków korzysta z sieci

W minionym miesiącu 25% mieszkańców naszego kraju powyżej 15 roku życia skorzystało z internetu - wskazują najnowsze badania Net Track prowadzone przez SMG/KRC. W ciągu ostatniego półrocza liczba użytkowników sieci zwiększyła się o milion internautów. Wzrasta liczba osób korzystających z internetu w domu.

Lipiec - wbrew tradycyjnym spadkom korzystania z internetu w okresie wakacyjnym - przyniósł wzrost liczby użytkowników sieci. W minionym miesiącu z nowego medium skorzystało ok. 7,54 mln Polaków powyżej 15 roku życia. To najwyższy wynik w prowadzonym od kilku lat badaniu. Obecnie co czwarty Polak, który ukończył 15 lat, korzysta z sieci.

Warto pokusić się również o porównanie liczby użytkowników w minionych miesiącach. W stosunku do przełomu 2003 i 2004 roku liczba internautów wzrosła o milion osób. Jeżeli zaś chodzi o wynik z lipca ubiegłego roku, to od tego czasu przybyło w Polsce ok. 1,25 mln użytkowników. Dynamika wzrostu internautów w Polsce znacznie polepszyła się w tym roku. Przyrost osób korzystających z sieci w pierwszym półroczu minionego roku był niewielki (w marcu 2003 mieliśmy 6,07 mln internautów, w okresie wakacyjnym jedynie 6,1 mln). Z kolei sześć miesięcy bieżącego roku przyniosło widoczne zmiany: w styczniu mieliśmy 6,45 mln użytkowników, a w czerwcu już 7,45 mln. Ze względu na prowadzoną przez operatorów telekomunikacyjnych intensywną promocję usług dostępowych, która wiąże się z obniżką cen łączy, możemy spodziewać się, że liczba osób korzystających z sieci w okresie jesienno-zimowym również wyraźnie wzrośnie.

Net Track: ponad 7,5 mln Polaków korzysta z sieci

Liczba internautów w Polsce (Net Track)

Dobrą wiadomością jest również fakt, że przyrasta odsetek osób, które korzystają z sieci w domu. W lipcu ponad 54% polskich internautów łączyło się z siecią w domu. Spadła za to liczba osób korzystających z internetu w szkole i na uczelni, co jest zrozumiałe ze względu na okres wakacyjny.

Net Track: ponad 7,5 mln Polaków korzysta z sieci

Miejsce korzystania z Internetu

Cieszy też fakt, że zwiększa się liczba użytkowników, którzy korzystają z internetu codziennie. W minionym miesiącu ponad 40% ankietowanych deklarowało, że z taką częstotliwością używają sieci.

Net Track: ponad 7,5 mln Polaków korzysta z sieci

Częstotliwość korzystania z internetu (Net Track)

W rankingu najbardziej rozpoznawalnych marek internetowych niewiele się zmieniło. Prym dalej wiedzie Onet, chociaż odsetek osób, które wskazało ten portal spadł o 1,4%. Na drugim miejscu już tradycyjnie znalazła się Wirtualna Polska (62,4%), na trzecim Interia (44%). Jedyna zmiana miała miejsce na 9 miejscu, które przypadło o2.pl (wcześniej portal zamykał pierwszą dziesiątkę). O2.pl prześcignęło w lipcu serwis internetowy operatora telefonii komórkowej Era.

Net Track: ponad 7,5 mln Polaków korzysta z sieci

Ranking witryn

Badanie przeprowadzone zostało przez firmę SMG/KRC Poland Media S.A. na grupie osób korzystających z internetu (2,248 tys. przypadków).

Poprzednie wyniki badania Net Track:

http://www.internetstandard.pl/news/69176.html