Net Track: 7,2 mln internautów w Polsce

Z badania przeprowadzonego przez SMG/KRC wynika, że od marca do kwietnia br. w Polsce przybyło ok. 200 tys. użytkowników Sieci. W porównaniu z lutym br. dwa miesiące temu zanotowaliśmy przyrost o pół miliona internautów. Polacy najczęściej korzystają z Sieci w domu. Niewielkie zmiany zanotowano w zestawieniu najczęściej odwiedzanych miejsc w Internecie.

W Polsce 23,9% osób powyżej 15 roku życia korzystało w kwietniu br. z Internetu. Oznacza to wzrost o 2,1% od stycznia 2004 roku. Na początku tego roku 6,55 mln Polaków deklarowało, że używa Sieci. Natomiast dwa miesiące temu już 7,2 mln obywateli złożyło taką deklarację. Dla porównania w 2003 roku w Polsce było o ponad milion mniej internautów (6,18 mln).

Internauci w Polsce

Internauci w Polsce

Polski odsetek osób korzystających z Sieci wydaje się niewielki w porównaniu z danymi krajów Europy Zachodniej. Jak wynika z badań firmy Nielsen//NetRatings w kwietniu br. w Niemczech było 27 mln internautów, w Wielkiej Brytanii 21 mln. Z kolei Francja miała niemalże dwa razy tylu użytkowników Sieci co my - 13 mln (więcej o liczbie internautów na świecie:http://www.internetstandard.pl/news/67069.html ).

Polacy najczęściej korzystają z Sieci w domu (ponad połowa badanych złożyła takie deklaracje). W porównaniu z marcowymi wynikami badania o niecały 1% wzrosła liczba osób suflujących w zaciszu domowym. Niewiele spadł za

Miejsce korzystania z Internetu

Miejsce korzystania z Internetu

to odsetek internautów, którzy łączą się z Siecią w pracy (stanowią oni wciąż jedną czwartą badanych). O niecały 1% zwiększyła się liczba osób korzystających z Internetu w szkole bądź na uczelni.

Ponad jedna trzecia polskich internautów korzysta z Sieci codziennie lub prawie codziennie (wzrost o 1,45% w porównaniu z danymi za marzec br.). Ponad 28% użytkowników deklaruje, że używa Internetu kilka razy w

Częstotliwość korzystania

Częstotliwość korzystania

tygodniu. W zestawieniu kwietniowym zmalała liczba osób korzystających z Sieci rzadziej niż raz na miesiąc.

Jakie miejsca w Sieci najczęściej odwiedzają Polacy? Pierwszą pozycję zajmuje Onet.pl - ponad 75% ankietowanych wskazało ten portal jako cel swoich internetowych poszukiwań. Drugie miejsce przypadło Wirtualnej Polsce z wynikiem ponad 63%. Zarówno przyrost odwiedzalności Onetu jak i WP nie zwiększył się znacząco w kwietniu. Większy skok odnotowała Interia - o 3% zwiększyła się liczba osób, które deklarują, że oglądają portal (ogółem 46% w kwietniu). Dwa miesiące temu Google pokonało Gadu Gadu, zajmując czwarte miejsce. Allegro po raz kolejny znalazło się na 6 pozycji, notując w kwietniu wzrost o 2%. Wzrost miała

Najczęściej odwiedzane miejsca

Najczęściej odwiedzane miejsca

również Gazeta.pl (7 miejsce, o ponad 1%). Komputer Świat utrzymał 9 miejsce. Natomiast zmiany dotyczyły ostatniej pozycji w rankingu. RMF spadł z tego miejsca, a zajęła je witryna Newsweeka.

Badanie zostało przeprowadzone przez SMG/KRC na próbie ponad 2 tys. przypadków.

Więcej na temat marcowego badania:

http://www.internetstandard.pl/news/66090.html