Naucz babcię korzystać z Internetu

Firma UPC zorganizowała pierwszą edycję bezpłatnych kursów podstaw Internetu dla seniorów. Kursy organizowane w ramach "Tęczowej Akademii" odbywają się w Warszawie, Lublinie, Bydgoszczy, Krakowie i Gdańsku i - jak przekonuje firma - cieszą się dużą popularnością.

Kursy potrwają do końca kwietnia. Przewidziane są łącznie 22 edycje kursów, w trakcie których babcie i dziadkowie będą mogli nauczyć się m.in. surfowania po Internecie, obsługi poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych oraz korzystania z mediów cyfrowych.

Dorota Zawadzka, przedstawicielka UPC, tak komentuje tę inicjatywę: "Chcieliśmy ułatwić seniorom odnajdywanie interesujących treści, ale także pomóc w komunikacji z młodszym pokoleniem. Chętnych jest kilka razy więcej niż miejsc, rozważamy ponowne zorganizowanie zajęć."

Internetowe kursy dla seniorów odbywają się w ramach akcji "Tęczowy Internet", która ma na celu upowszechnianie dostępu do Sieci oraz propagowanie wiedzy komputerowej i internetowej. Motywem przewodnim kursów jest hasło "Internet łączy pokolenia".

W Polsce odsetek internautów w grupie osób, które ukończyły 55 lat wynosi 10 %, a wśród osób powyżej 65. roku życia zaledwie 2 % to użytkownicy Sieci (dane zebrane przez Eurostat). Dla porównania, w Norwegii wśród osób w przedziale wiekowym 55-64 lata, aż 54% korzysta z Internetu, a wśród osób w wieku 65-74 lat 22 % jest użytkownikami Internetu.