Nasza-Klasa ma nowego właściciela

Portal od ponad pięciu miesięcy ma nowego właściciela. 70 proc. udziałów Naszej-Klasy.pl kupił estoński fundusz Forticom. Wartość transakcji jest szacowana nawet na 200 mln zł.

Mimo że do transakcji doszło już 10 stycznia, kiedy Forticom przejął 62 proc. udziałów Naszej-Klasy, do tej pory władze spółki zaprzeczały informacjom o przejęciu. Pięciomiesięczne ukrywanie informacji o transakcji dziwi ekspertów. "Polityka informacyjna Naszej-Klasy jest daleka od tradycyjnych form komunikowania z rynkiem" - powiedziała w rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita" Magda Borowik, analityk IDC Polska.

Wartości transakcji nie ujawniono, jednak analitycy szacują na podstawie potencjału reklamowego portalu, że 70-proc. pakiet udziałów w Naszej-Klasie może być wart 150 - 200 mln zł.

Nowy właściciel portalu, fundusz Forticom, ma dwóch głównych udziałowców. Pierwszy z nich to Digital Sky Technologies, któremu szefuje Yuri Milner, rosyjski inwestor branży internetowej, który stworzył Mail.ru. Drugi udziałowiec Forticomu to Fundusz Tiger Global, który w Polsce ma udziały w portalu rynku pracy Pracuj.pl.