Nasza-Klasa: dodaj wiele zdjęć równocześnie

Możliwość dodawania do galerii wielu zdjęć jednocześnie to nowa funkcjonalność wzbogacająca najpopularniejszy w Polsce serwis społecznościowy. Usługa jest bezpłatna.

Każdego dnia użytkownicy Naszej-Klasy dodają do serwisu około miliona nowych zdjęć. Proces ten ułatwić ma funkcjonalność dająca możliwość dodawania do galerii wielu fotografii jednocześnie.

Specjalna aplikacja automatycznie przekształca rozmiar i wagę ładowanych zdjęć nadając im parametry wymagane przez serwis. Nowa funkcjonalność jest prosta w obsłudze - wystarczy na stronie głównej serwisu w zakładce profil wybrać opcję "Dodaj kilka zdjęć", zaznaczyć zdjęcia, które mają być wstawione do galerii i poczekać na ich przesłanie na serwer. Każde wgrane do aplikacji zdjęcie można dowolnie obrócić, opisać, umieścić w istniejącym już albumie lub stworzyć dla niego nowe portfolio. Kolejny krok to jedno kliknięcie i wszystkie zdjęcia automatycznie wyświetlają się w galerii użytkownika.

Proponowane przez nas narzędzie czyni proces dodawania zdjęć szybszym, bardziej efektywnym i opłacalnym dla Użytkownika - dzięki kompresji zdjęć w ramach przysługującego każdemu Użytkownikowi limitu transferu danych może on zamieścić w swojej galerii więcej fotografii - komentuje Maciej Popowicz, współtwórca serwisu, obecnie president of products Naszej Klasy. Narzędzie z pewnością będzie także przydatne osobom, które nie dysponują graficznymi programami do obróbki zdjęć.

Korzystanie z nowej usługi jest bezpłatne. Twórcy podkreślają jednak, że nowa funkcjonalność nie ma jeszcze ostatecznego kształtu i w najbliższych miesiącach będzie rozwijana. Sposób jej obecnego działania prezentuje krótki film:

Wg czerwcowego Megapanelu PBI/Gemius Naszą-Klasę odwiedziło 11,6 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 10 mln odsłon. Średni czas, jaki internauci miesięcznie spędzają w serwisie wynosi ponad 9 godzin.

Źródło: Nasza-Klasa