Nasza-Klasa coraz chętniej gra

W dziesięć dni po uruchomieniu gier na nk.pl dziennie gra w nie 2 mln osób. Największym uznaniem użytkowników serwisu cieszy się Icy Tower.

Wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego Nasza-Klasa wprowadziła nową funkcjonalność - gry. Do wyboru jest 9 aplikacji, w tym takie tytuły jak Pet Party (zaopiekuj się pupilkiem), Miejskie Gangi (stwórz siebie gang) czy Happy Harvest (zostań farmerem!).

Jak pochwaliła się NK, gry wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród użytkowników. W dziesięć dni od premiery w 9 różnych tytułów gra każdego dnia prawie 2 miliony osób.

"Wyniki gier po tak krótkiej obecności na portalu są dla nas niezwykle zadowalające.

Regularnie korzysta z aplikacji około 2 milionów osób, ale zdarzają się też dni, w których 3 miliony osób zdecyduje się zagrać" - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Oto jak wygląda dokładna statystyka:

Najpopularniejszą propozycją jest obecnie zręcznościowa gra "Icy Tower", w której Użytkownicy muszą dosłownie przeskoczyć swoich znajomych. Dużym zainteresowaniem cieszą się także pozostałe gry: Miejskie Gangi - 454 638 grających, Happy Harvest - 440 965, Moja Szkoła - 380 934, Szpital - 272 693, Crazy Charlie - 269 466, Funtris - 242 185, Pet Party - 217 193, Turtle Squad - 203 409.

Nasza-Klasa coraz chętniej gra

Happy Harvest

Gry są zintegrowane ze Śledzikiem. Podobnie jak na Facebooku, aplikacje z NK zachęcają, by gracz pochwalił się zdobytym wynikiem wśród znajomych i opublikował taką wiadomość na Śledziku. dzięki temu połączeniu wzrosła średnia dzienna liczba postów publikowanych za pomocą tego narzędzia ze 180 do 300 tys.

Oczywiście ożywienie Śledzika to nie jedyny powód, dla którego wprowadzono gry. Każda z nich posiada bowiem opcje płatne. Wirtualne dobra można kupić ze Eurogąbki. Wiemy ile osób skorzystało z gier, ile zaś wydało na nie pieniądze? - "Do końca roku planujemy uruchomić około 40 gier. Jeśli chodzi o kwestie przychodowe związane z grami, to obecnie testujemy różne warianty i nie podajemy tych informacji" - mówi Joanna Gajewska.

Katalog gier będzie sukcesywnie rozwijany. W najbliższym czasie można spodziewać się nowych propozycji: http://nk.pl/aplikacje