Następca Dooma dla komórek z logo RealNetworks?

Firma RealNetworks, kojarzona przede wszystkim z mediami strumieniowymi, kupiła za 15 milionów dolarów fińskiego producenta gier na urządzenia mobilne, Mr. Goodliving. Dzięki temu ruchowi, RealNetworks ma zamiar w ciągu najdalej dwóch lat podbić rynek rozrywki dla telefonów i PDA.

"W przeciągu najbliższego roku czy dwóch lat mamy zamiar stać się dominującym graczem na rynku oprogramowania rozrywkowego dla telefonów komórkowych. To dla nas zupełnie oczywisty krok" - mówi Derrick Morton, dyrektor działu gier na urządzenia mobilne w RealNetworks.

Mr. Goodliving ma siedzibę w Helsinkach, zatrudnia ok. 40 osób. Firma stworzyła i sprzedaje m.in. takie gry, jak serię Playman Sports czy Trivial Pursuit. Zdaniem jej prezesa, Juhy Ruskoli, produkcja i sprzedaż gier stanowi w tej chwili jedną z najważniejszych usług na rynku telefonów komórkowych.

Ruskola zapewnia, że nie nastąpią zmiany personalne w firmie. Jedynym nowym elementem mają być częstsze podróże między Helsinkami i Seattle, w których to miastach mieszczą się siedziby (odpowiednio): Mr. Goodliving i RealNetworks.