Najdroższy pączek świata na eBay

Lokalna stacja radiowa Mix 96.5 Studios z Huston w Teksasie wystawiła na aukcji najdroższy pączek świata. Jego cena wywoławcza wynosi 5000 USD. Wylicytowana kwota zostanie w całości przekazana Amerykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi na pomoc ofiarom niedawnego huraganu Katrina.

Oprócz możliwości konsumpcji najdroższego i nieco nieświeżego pączka świata (do końca aukcji pozostał jeszcze cały jeden dzień i 9 godzin), zwycięzca aukcji będzie mógł wziąć udział w audycji "Roula and Ryan Show" nadawanej na żywo. Jak na razie nikt się na niego nie skusił. Aukcja jest również dostępna w polskiej wersji serwisu eBay.

Najdroższy pączek świata na eBay

Prawdopodobnie najdroższy pączek świata ;)

Aukcja zlokalizowana w sekcji eBay o nazwie Giving Works, jest organizowana wspólnie z organizacją MissionFish, która specjalizuje się w wykorzystaniu nowoczesnych technologii do finansowania organizacji non-profit.

Powyższa aukcja jest jedną z kilku tysięcy, jakie pojawiły się na eBay'u w celu zebrania funduszy na pomoc ofiarom kataklizmu. W większości wypadków osoby, które wystawiają przedmioty na licytację chcą całość finalnej kwoty przeznaczyć na darowiznę dla Czerwonego Krzyża. Wśród wystawianych przedmiotów znajdują się zegary ścienne z ceną wywoławczą 1 cent, parcele w Hot Springs Village za 5800 USD, bilety na koncert zespołu Coldplay za 75 USD, czy przeróżne lalki czy pluszaki w cenie od 1 centa wzwyż.