Najbardziej innowacyjne e-usługi w Polsce

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wyłoniła zwycięzców konkursów na innowacyjną e-usługę i technologię B2B. PARP uznał, że najbardziej innowacyjną e-usługę wdraża spółka AB Industry, a technologię B2B firma De Art Leszek Ratus.

Na pierwszym miejscu w kategorii innowacyjna e-usługa znalazła się firma AB Industry za projekt pt. Wdrożenie innowacyjnej e-usługi: bazy danych i aplikacji on-line do optymalizacji zużycia mediów. Zwycięski e-usługa polega na monitorowaniu i kompleksowej optymalizacji zużycia mediów (np. energii elektrycznej, wody, gazu, ścieków, pary, chłodu, ciepła, pracy urządzeń, CO2) i tym samym optymalizacji kosztów działalności firmy.

Drugie miejsce w tej kategorii zajęła firma Samorządowy informator SMS za projekt pt. Stworzenie internetowego serwisu i automatycznego systemu komunikacji zbiorowej SISMS dla mieszkańców gmin, a trzecie firma Benhauer Grzegorz Błażewicz z projektem Jobmatch.pl - Scoringowa platforma rekrutacyjna nowej generacji dla polskiego sektora Małych i Średnich Firm.

Za najbardziej oryginalną i nowoczesną technlogię B2B PARP uznał technologię wdrażaną przez firmę De Art Leszek Ratus z Puław umożliwiającą projektowanie kuchni w 3D z jednoczesną funkcją sprzedaży "2w1" za pośrednictwem stworzonej platformy www.kuchnieonline.pl.

Drugie miejsce w tej kategorii zajęła spółka Agito za projekt Wdrożenie elektronicznej platformy współpracy B2B umożliwiającej automatyzacje wymiany informacji między Agito a partnerami, a miejsce trzecie zajęła Grupa Antares za projekt Platforma do wspólnej realizacji i zarządzania projektami - Rozwój poprzez współpracę.

Wręczenie statuetek i dyplomów dla laureatów odbyło się 20 października w Warszawie br. podczas Ogólnopolskiego forum e-biznesu.