Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Nagrody Pulitzera za dziennikarstwo online

Gazety amerykańskie mogą się ubiegać o Nagrody Pulitzera w zakresie nowych aktywności związanych z dziennikarstwem online, jak materiały wideo czy blogi.

W zeszłym roku po raz pierwszy do Nagrody mogłby być zgłaszane teksty oraz fotografie zamieszczone w serwisach online gazet. W tym roku dołączą do nich także blogi, interaktywne infografiki, pokazy slajdów oraz materiały wideo.

- Rada Badania uważa, że położenie większego nacisku na dziennikarstwo online, jest odzwierciedleniem dynamicznie zmieniającego się świata mediów - uważa Sig Gissler, z jury Nagród Pulitzera.

O Pulitzera mogą się ubiegać wszystkie dzienniki oraz tygodniki wydawane w Stanach Zjednoczonych - To w zgodzie z tradycją Nagród - tłumaczy Gissler.

Nagrody Pulitzera przyznawane są za wybitne osiągnięcia w dziennikarstwie, literaturze, dramacie i muzyce.  Nagrodę ufundował w 1917 r. Joseph Pulitzer, dziennikarz amerykański pochodzenia węgierskiego. Przyznawana jest rokrocznie w kwietniu przez jury działające przy Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku.

A co z polskimi nagrodami Grand Press? - W tym roku nie uwzględnialiśmy materiałów zamieszczanych w serwisach internetowych. Za wcześnie by mówić o tym, co będzie w przyszłym - wyjaśniła Internet Standard Renata Gluza, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika Press.

Więcej: Pulitzer Prizes (witryna w języku angielskim)

Zobacz także: Dowód na wyższość internetu nad gazetami