Muzyka od Microsoftu

Microsoft zamierza uruchomić w przyszłym roku własny internetowy serwis muzyczny. Wiadomo już, że usługa ta dostępna będzie w ramach serwisu internetowego MSN.

Przedstawiciele koncernu nie ujawnili na razie żadnych szczegółowych informacji na temat nowego przedsięwzięcia Microsoftu.

"Oczywiste jest, że wejście Microsoftu w ten sektor rynku będzie miało istotny wpływ na rozwój branży - niezależnie od tego, czy inicjatywa koncernu zakończy się sukcesem czy porażką" - skomentował Mike McGuire, analityk firmy GartnerG2.

Warto zauważyć, że Microsoft już w tej chwili uczestniczy w podobnym projekcie - koncern jest współwłaścicielem serwisu muzycznego Pressplay. Nie wiadomo jednak na razie, czy nowa usługa zastąpi, czy jedynie uzupełni ofertę Pressplay.

Informacje o muzycznych planach Microsoftu potwierdza dodatkowo fakt, iż na stronie internetowej koncernu znaleźć można ofertę pracy - Microsoft szuka osoby, która podejmie się stworzenia i poprowadzenia takiego serwisu.

Potencjalni konkurenci Micrsoftu na razie zachowują spokój: "Jeśli masz najlepszy produkt na rynku, to nie masz nic przeciwko konkurencji - ona dodatkowo promuje takie usługi" powiedział Dan Sheeran z firmy RealNetworks.