Muzyka i video za darmo od AOL

AOL - internetowe ramię Time Warner - zdecydował się na radykalny krok. Chce udostępnić półtora miliona Video, w tym filmy, muzyczne klipy i samą muzykę. Jedynym kosztem, jaki poniosą użytkownicy portalu chcący zobaczyć video, będzie przymus oglądnięcia piętnastosekundowych reklam w streamingu przed wybranym przez siebie programem.

Nowe centrum Video (AOL video hub) będzie oferować obok muzycznych klipów również filmy i inne materiały z kanału HBO. Zasoby video będzie można przeszukiwać dzięki wyszukiwarce SingingFish, zakupionej przez AOL w 2003 roku.

Jeszcze pod koniec miesiąca ruszy też nowa wersja serwisu, która umożliwi personalizację strony o kanały RSS. AOL zaoferuje również darmowe skrzynki pocztowe.

AOL był dotychczas nastawiony głównie na użytkowników gotowych płacić stały abonament za usługi serwisu, których obecnie jest ponad 22 miliony. Model się zmienia, również dlatego, że takich użytkowników było coraz mniej.

W zamian za uwolnienie większości dotychczas płatnych zasobów, AOL liczy na pozyskanie jak największego ruchu na swoich stronach. Powinno to przyciągnąć reklamodawców, chcących dotrzeć do powiększonego grona odbiorców.