Movielink i CinemaNow - filmowe hity do pobrania

Dwa największe amerykańskie serwisy oferujące filmy do pobrania - Movielink i CinemaNow - uzyskały zgodę hollywoodzkich wytwórni filmowych na wprowadzanie do swojej oferty nowych filmów w dniu ich premiery na DVD. Co ważne filmy oferowane będą w modelu "download-to-own" - oznacza to, że pobrany plik przechodzi na własność klienta i może być odtwarzany wielokrotnie.

Wśród wytwórni, które wyraziły zgodę na szybkie wprowadzanie swoich produkcji do dystrybucji online, znalazły się Universal Pictures, Sony Pictures Entertainment, Warner Bros, Metro-Goldwyn-Mayer Paramount Picture, Twentieth Century Fox oraz Lionsgate.

Dzięki tym porozumieniem, w najbliższym czasie w ofercie serwisów pojawią się filmy "Tajemnica Brokeback Mountain", "Harry Potter i czara ognia", "Piła II" oraz "King Kong".

Klienci Movielink za pobranie najnowszych filmów zapłacą od 20 do 30 USD. W CinemaNow filmy będą kosztowały od 9,95 do 19,95 USD. Oba serwisy umożliwiają klientom wykonanie jednej kopii zapasowej pobranego filmu (aczkolwiek film nie może być zapisany na płycie DVD, którą można odtworzyć w stacjonarnym odtwarzaczu).