Motorola kupiona przez Google, domena Gmail.pl wreszcie przejęta

Google rozszalał się z zakupami. Z zaskoczenia Google ogłosił, że przejmuje dział telefonów komórkowych Motorola Mobility. Dodatkowo okazuje się, że Google przejęło też domenę Gmail.pl. Okazuje się, ze Google zamierza ostro wejść na rynek telefonii mobilnej.

Ostatnio Google bije finansowe rekordy - przychody w ostatnim kwartale wyniosły 9 miliardów USD. A skoro tak to może też robić poważne inwestycje.

Motorola kupiona przez Google

Google oraz Motorola Mobility podpisały umowę, dzięki której koncern z Mountain View przejmie amerykańskiego producenta telefonów komórkowych. Ta transakcja ma kosztować Google 12,5 miliarda USD i ma dojść dom skutku na przełomie 2011 i 2012 roku.

Motorola kupiona przez Google, domena Gmail.pl wreszcie przejęta

Motorola

Google kupił telefony Motoroli do Androida

Google będzie miał teraz nie tylko system operacyjny Android, ale także własne telefony komórkowe. Ale Google zapewnia, że Android pozostanie otwartym system dostępnym dla innych producentów.

Motorola kupiona przez Google, domena Gmail.pl wreszcie przejęta

Gmail

Gmail.pl wreszcie trafił do Google

Skończyły się też wieloletnie perypetie z domeną Gmail.pl. Wygląda na to, że Google wreszcie przejęła kontrole nad domeną Gmail.pl. Informacje o tym dotarły jednak do nas przypadkiem - z według informacji WHOIS - domena Gmail.pl od 4 sierpnia należy do Google. Także niedługo prawdopodobnie będziemy mogli korzystać z domeny Gmail.pl, a nie Gmail.com.

Źródło: Google