Motorola: iPad i Galaxy Tab to tylko wielkie smartfony

Motorola przygotowuje się do premiery swojego pierwszego urządzenia typu tablet. Z tej okazji firma wypuściła ciekawy filmik promocyjny, który niezbyt pochlebnie wyraża się o poprzednich tabletach i... tablicach.

Motorola: iPad i Galaxy Tab to tylko wielkie smartfony
Tablet Motoroli jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany, a firma już stawia swój produkt wyżej od najpopularniejszych rywali. Wszystko za sprawą ciekawego filmu promującego nowe urządzenie.

Dowiemy się z niego m.in. że "tablety" ze starożytnego Egiptu miały świetną grafikę, a ten z dekalogiem niezwykłą wytrzymałość, ale za to brak funkcji edycji. Najbardziej "dostało się" jednak współczesnym urządzeniom.

Apple iPad został podsumowany stwierdzeniem - "to tylko wielki iPhone". Samsung Galaxy Tab natomiast posiada zwykły system Android, który "jest dla telefonów". Obydwa urządzenia zostały więc metaforycznie określone jako mało funkcjonalne. W końcu tablety miały oferować więcej.

Rewolucją ma być oczywiście tablet Motoroli. Niestety ciągle informacje na jego temat są bardzo ograniczone. Wiadomo, że urządzenie pracuje pod kontrolą stworzonego specjalnie dla tabletów systemu Android Honeycomb, a jego sercem jest dwurdzeniowy procesor Nvidii. Skoro Motorola rozpoczęła już kampanię promocyjną można oczekiwać, że wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego urządzenia. Pełna prezentacja tabletu ma się natomiast odbyć na styczniowych targach CES 2011.

Zabawne wideo Motoroli można obejrzeć poniżej.