Money.pl Business Network

Spółka Money.pl, posiadająca udziały większościowe w siedmiu innych spółkach internetowych, podjęła decyzję o integracji serwisów i usług w ramach sieci. Zostały one już wyeksponowane w nagłówku Money.pl, a w niedalekiej przyszłości sieć będzie oferować wspólne produkty reklamowe i usługi.

"Wielu uczestników rynku nie jest świadomych, że Grupa Kapitałowa Money.pl to już osiem spółek i kilkanaście serwisów. W ciągu ostatnich dwóch lat dokonaliśmy szeregu inwestycji i uruchomiliśmy kilka własnych portali. Integracja i budowanie synergii pomiędzy nimi, to w tej chwili najważniejsze cele." - komentuje Aleksander Kusz, dyrektor finansowy i inwestycyjny oraz członek zarządu Money.pl.

Money.pl rozpoczynał jako portal stricte finansowy, następnie w serwisie powstały specjalistyczne sekcje i serwisy: Firma, Manager, Biznes Blog; działy: Praca, Nieruchomości, Motoryzacja. W 2006 roku spółka objęła pakiet większościowy w wydawcy serwisu E-prawnik.pl i powołała spółkę i sieć reklamy BusinessClick. W ciągu ostatnich dwóch lat do grupy dołączyły kolejne spółki i ich marki, m.in.: Favore.pl, Blogvertising.pl, iBroker.pl, Zixo.pl i Interaktywnie.com. Spółka Money.pl uruchomiła również własne serwisy MyStock.pl oraz iWoman.pl.

"Wspólnym mianownikiem serwisów wchodzących w skład Money.pl Business Network jest określona grupa docelowa osób poszukujących informacji biznesowej, prawnej, profesjonalnej. Integracja to pierwszy krok do oferowania wspólnych produktów reklamowych." - dodaje Tomasz Pudlis, dyrektor handlowy Money.pl.