Modelki.com nie będą sexy

W tym tygodniu polska firma Domeny.pl wystawiła na sprzedaż domenę modelki.com. Postanowiła, że nie sprzeda jej pornowydawcom, choć to właśnie oni gotowi są dużo dać za modelki w nazwie serwisu.

W internecie domeny z modelkami w nazwie cieszą się wzięciem branży erotycznej. Takie treści znajdziemy pod adresem modelki.pl, gdzie skądinąd na wejściu złapiemy exploita. O modelki.com pytał już jeden z zagranicznych koncernów branży erotycznej, jednak nadaremno.

- Nie chcemy, aby ta domena znalazła się w rękach biznesu erotycznego. Jej adresatem są tylko poważne i uznane firmy z branży reklamowo-modelingowej - twierdzi Wojciech Dyląg, dyrektor ds. klientów kluczowych Domeny.pl. Marcin Majerek, rzecznik firmy zapewnia nas, że nawet, gdyby oferta przedstawicieli branży erotycznej kilkakrotnie przewyższyła tę, którą będą w stanie złożyć bardziej nobliwe firmy, to domena nie zostanie im sprzedana. - Chcemy być konsekwentni - podkreślił.

W 2003 roku specjaliści z USA wycenili wartość marketingową domeny na 100 tys. zł. Firma oferuje ją w Polsce za 80 tys. zł. - Uwzględniliśmy warunki polskiego rynku. Uważam, że 80 tys. zł to kwota jak najbardziej adekwatna do wartości domeny - mówi Arkadiusz Szczurowski, prezes Domeny.pl.

Jak na razie trwają rozmowy z kilkoma klientami. Prawdopodobnie w ciągu dwóch tygodni sprawa zostanie sfinalizowana.