Mobilna poczta Google

Serwis Google uruchomił usługę dostępu do swojej poczty GMail poprzez urządzenia mobilne. Każdy użytkownik telefonu komórkowego lub innego urządzenia przenośnego umożliwiającego dostęp do Internetu ma pełny dostęp do swojej skrzynki pocztowej.

Wystarczy tylko skierować przeglądarkę w telefonie na adres "http://m.gmail.com", aby połączyć się z mobilną wersją swojej skrzynki pocztowej GMail. Warto wspomnieć, że już wcześniej można było z niej korzystać poprzez przeglądarki WWW wbudowane w , jednak interfejs nie był zoptymalizowany pod kątem małych rozmiarów ekranu.

Nowa usługa została przetestowana na szeregu urządzeń i w większości przypadków nie powinna sprawiać problemów.

Wśród ciekawych funkcji nowej usługi należy na pewno wymienić fakt, iż interfejs dopasowuje się do telefonu, który jest używany do łączenia się z pocztą oraz automatycznie synchronizuje się ze skrzynką. Oznacza to, że e-mail przeczytany na naszym telefonie komórkowym pozostanie przeczytany przy kolejnym zalogowaniu się do poczty na przykład z komputera PC. Ponadto mobilny GMail potrafi otwierać załączniki (obrazki, dokumenty Microsoft Word, czy pliki PDF).

Ciekawą funkcją jest także "call to reply" - możliwość oddzwonienia do osoby, która przysłała nam wiadomość i mamy jej numer telefonu na liście kontaktów GMail. Ma to duże znaczenie, gdyż znając niedogodności wpisywania tekstu w telefonach komórkowych, czasami łatwiej będzie zadzwonić i porozmawiać z nadawcą listu, niż mozolnie odpowiadać na e-mail.

Więcej informacji