Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Miliard mieszkańców w wirtualnej Polsce

Już ponad połowa polskich miast ma swoją reprezentację w internetowej grze społecznościowej Miastomania.eu. W ciągu dwóch miesięcy od premiery gry zarejestrowało się ponad 2 tysiące graczy, którzy rozwijają swoje miasta. Każda zrealizowana inwestycja powiększa ich miejscowość o nową grupę mieszkańców. W ten sposób wirtualna Polska rozrosła się i liczba jej obywateli przekroczyła miliard.

Największą popularnością wśród realizowanych inwestycji cieszą się jak do tej pory przedszkola i drogi. Stanowią prawie 10 proc. udziału w ogólnej liczbie zrealizowanych inwestycji. Warszawa jest miastem najczęściej wybieranym przez graczy, nie znaczy to jednak, że jest "największą" metropolią w Miastomanii. W rankingu łącznej liczby mieszkańców prowadzi Szczecinek z wynikiem przekraczającym 8,5 miliona, na drugim miejscu jest Wrocław osiągając liczbę prawie 8 milionów, a dopiero na trzeciej pozycji stolica z wynikiem tylko 7 milionów. Zarządzający Szczecinkiem, Wrocławiem, Warszawą nie mogą jednak konkurować z Rzeszowem pod względem efektywności w wykorzystaniu Funduszy Europejskich. Osoby zarządzające tym miastem osiągnęły do tej pory średnią wielkość przekraczającą 1,54 miliona mieszkańców. Dalej w kolejności jest Śrem - 1,05 mln i Wołomin - 1 mln.