Międzymiastowa 1066 w Mielcu

Energis Polska podpisał umowę interkonektową z operatorem lokalnym P.T. Centrala z Mielca. Z międzystrefowej usługi Energisa będzie od kwietnia br. korzystać ponad 5 tys. abonentów, z czego około 40% stanowią firmy ze specjalnej strefy ekonomicznej w Mielcu.

Energis Polska i lokalny mielecki operator telekomunikacyjny PT Centrala, zawarły umowę o połączeniu sieci telekomunikacyjnych. Uruchomieniu punktu styku sieci planowane jest na kwiecień b.r. Na początek abonenci PT Centrala będą mogli korzystać z usług międzymiastowych Konekt przez numer 1066.

Następnie abonenci P.T. Centrala uzyskają możliwosc korzystania z innych usług Energis Polska - dostępu do Internetu oraz dzierżawy łączy krajowych i międzynarodowych. "Dostęp do usługi międzystrefowej uzyskuje obecnie dzięki umowie ponad 5 tys. abonentów P.T. Centrala. Około 40% z nich to klienci biznesowi, działający w specjalnej strefie ekonomicznej w Mielcu" - mówi Jaromir Łaciński, dyrektor ds. regulacji w Energis Polska. Kolejne usługi będą wprowadzane sukcesywnie, na przestrzeni kilku miesięcy.

To trzecia umowa interkonektowa Energis Polska – dwie poprzednie zostały zawarte z TP S.A. W sierpniu 2001 operator podpisał umowę z TP S.A. na międzystrefowy przesył głosu, a w styczniu br. na komutowany dostęp do internetu, tzw. dial-up. "Rozesłaliśmy oferty także do innych lokalnych operatorów, z częścią z nich prowadzimy już rozmowy. Wierzymy, że wkrótce zaowocuja one kolejnymi umowami" - powiedział Jaromir Łaciński.