Microsoft zmienia Windows

Koncern zmieni ustawienia dostępnej w systemie Windows XP usługi "Zakupy muzyki w trybie online" (Shop for Music Online) - tak, by podczas łączenia się z internetowym serwisem muzycznym Microsoftu wykorzystywana była przeglądarka internetowa wybrana przez użytkownika, a nie Internet Explorer. Wprowadzenia takich zmian domaga się amerykański Departament Sprawiedliwości.

W tej chwili podczas uruchamiania opcji "Zakupy muzyki w trybie online" (dostępnej z poziomu folderu Moja Muzyka), automatycznie uruchamiana jest przeglądarka Internet Explorer - niezależnie od tego, jaką przeglądarkę wskazał wcześniej jako domyślną użytkownik.

Zmiany tych ustawień domagał się Departament Sprawiedliwości. Microsoft skwapliwe zgodził się na ich wprowadzenie. "Już wcześniej planowaliśmy to zrobić - z powodów biznesowych" - powiedziała Stacy Drake, rzeczniczka firmy.

Modyfikacje do ustawień systemowych wprowadzone zostaną poprzez uaktualnienie, które koncern udostępni w lutym lub marcu. "Nie uważamy, co prawda, aby istniejące dziś rozwiązania związane z usługą "Zakupy muzyki w trybie online" były złe, ale skoro i tak planowaliśmy je zmienić, to cieszę się, że spełniamy tym samym oczekiwania DS" - tłumaczy Stacy Drake.