Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft ukarany po raz kolejny

Sąd stanowy w Connecticut ukarał Microsoft grzywną w wysokości miliona dolarów. Karę nałożono za nieudostępnienie partnerowi handlowemu kodów źródłowych Windows.

Microsoft został oskarżony przez spółkę Bristol Technology o naruszenie zasad uczciwej konkurencji. Firma ta zajmuje się opracowaniem programów do systemów operacyjnych Windows i Unix.

Kody źródłowe do Windows powinny były zostać dostarczone już w... 1997 roku, ale do sądu sprawę skierowano dopiero rok temu. W pozwie znalazły się także oskarżenia o stosowanie praktyk monopolistycznych. Ostatecznie sąd uznał, że Microsoft podszedł do współpracy z Bristol Technology „nieodpowiedzialnie, nieroztropnie i nieuczciwie”. Orzeczona kara jest najwyższa w historii Connecticut.