Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft traci pracowników

Koncern z Redmond potwierdził, że w najbliższym czasie odejdą z niego dwaj kluczowi pracownicy - Hadi Partovi, szef portalu MSN oraz Don Gagne - jeden z najważniejszych członków zespołu pracującego nad pakietem Office.

Partovi i Gagne złożyli wypowiedzenia i, jak twierdzą przedstawiciele Microsoftu, odchodzą z firmy na "dobrych warunkach".

Warto przypomnieć, że Hadi Partovi już raz odchodził z Microsoftu - w 1999 r., kiedy to założył firmę Tellme Networks. Trzy lata później powrócił do firmy. Z oficjalnego oświadczenia wydanego przez Microsoft wynika, że po odejściu z firmy Partovi zajmie się tworzeniem nowej firmy.

Partovi przez ostatnie lata prowadził portal MSN.com - jednym z ważniejszych jego projektów było uruchomienie serwisu Start.com (czyli "odchudzonej" wersji wyszukiwarki Search.msn.com).

Don Gagne odchodzi z koncernu po 11 latach pracy - teraz zamierza odpocząć od tworzenia oprogramowania. W najbliższym czasie zamierza zajmować się przede wszystkim swoim hobby - czyli prowadzeniem samochodów sportowych. Być może zaangażuje się także w związaną z wyścigami działalność biznesową.

Do jego największych osiągnięć należy prowadzenie zespołu pracującego nad pierwszą wersją programu Outlook oraz znaczący udział w pracach nad MS Infopath 2003.