Microsoft traci pracowników

Koncern z Redmond potwierdził, że w najbliższym czasie odejdą z niego dwaj kluczowi pracownicy - Hadi Partovi, szef portalu MSN oraz Don Gagne - jeden z najważniejszych członków zespołu pracującego nad pakietem Office.

Partovi i Gagne złożyli wypowiedzenia i, jak twierdzą przedstawiciele Microsoftu, odchodzą z firmy na "dobrych warunkach".

Warto przypomnieć, że Hadi Partovi już raz odchodził z Microsoftu - w 1999 r., kiedy to założył firmę Tellme Networks. Trzy lata później powrócił do firmy. Z oficjalnego oświadczenia wydanego przez Microsoft wynika, że po odejściu z firmy Partovi zajmie się tworzeniem nowej firmy.

Partovi przez ostatnie lata prowadził portal MSN.com - jednym z ważniejszych jego projektów było uruchomienie serwisu Start.com (czyli "odchudzonej" wersji wyszukiwarki Search.msn.com).

Don Gagne odchodzi z koncernu po 11 latach pracy - teraz zamierza odpocząć od tworzenia oprogramowania. W najbliższym czasie zamierza zajmować się przede wszystkim swoim hobby - czyli prowadzeniem samochodów sportowych. Być może zaangażuje się także w związaną z wyścigami działalność biznesową.

Do jego największych osiągnięć należy prowadzenie zespołu pracującego nad pierwszą wersją programu Outlook oraz znaczący udział w pracach nad MS Infopath 2003.