Microsoft stawia na współpracę - Wordpress zastąpi Live Space'a

Microsoft rezygnuje z prowadzenia własnej usługi blogowej dla użytkowników Windows Live. Miejsce to zajmie Wordpress.com, a związana z nim firma Automattic pomoże w przenosinach blogów Windows Live Space na nową platformę.

Współpraca na linii Microsoft - Wordpress ogłoszona została w pierwszym dniu konferencji TechCrunch Disrupt. Dharmesh Mehta, dyrektor produkcji Windows Live i Toni Schneider, prezes Automattic opowaidali m.in. jak wyglądać będą przenosiny blogów Live Space do Wordpress.com.

Użytkownicy będą mieli kilka możliwości do wyboru: przeniesienie bloga do Wordpress.com, pobranie plików i umieszczenie na lokalnym serwerze, usunięcie bloga oraz odłożenia decyzji w czasie. Ostatnia opcja będzie aktywna jeszcze przez 6 miesięcy, gdy Microsoft ostatecznie usunie bazę danych Windows Live Space.

Dzięki współpracy, blogi Wordpress.com połączone zostaną z komunikatorem Windows Live Messenger, więc powiadomienia o zmianach na blogu trafią od razu do wszystkich zainteresowanych.

Mehta i Schneider poinformowali, że w transakcji nie brały udziału pieniądze, bo na nowej współpracy zyskały obie strony.

W serwisie TechCrunch śledzić możesz relację na żywo z drugiego dnia konferencji.