Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Microsoft rezygnuje z Windows 7 E

Microsoft poinformował, że rezygnuje z planów sprzedaży na rynku europejskim systemu Windows 7 pozbawionego przeglądarki internetowej.

W czerwcu informowaliśmy, że Microsoftu biorąc pod uwagę stanowisko Komisji Europejskiej, zdecydował się na wydanie pozbawionej IE europejskiej edycji swojego najnowszego systemu operacyjnego - Windows 7 E (można o tym przeczytać w artykule pt. "Windowes 7 bez Internet Explorera").

Pod koniec lipca gigant z Redmond złożył KE interesującą propozycję. Zgodnie z nią miałby sprzedawać w Europie "siódemkę" pozwalającą podczas instalacji na wybór konkurencyjnych przeglądarek i wyłączenie IE (można o tym przeczytać w artykule pt. " Windows 7 z oknem wyboru przeglądarek"). Poinformował również, że do czasu wydania decyzji przez KE będzie dostarczał do producentów komputerów europejską wersję systemu (Windows 7 E).

Z ostatniego oświadczenia Microsoftu wynika jednak, że zmienił on zdanie na temat Windows 7 E. Firma postanowiła bowiem zrezygnować z jego wydania uginając się pod naciskiem ze strony producentów OEM, którym nie podobała się perspektywa przeinstalowywania systemu, gdyby KE zaakceptowała propozycję dotyczącą edycji z "oknem wyboru".

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl