Microsoft ostrzega: nie pobierajcie kodu!

Przedstawiciele koncernu ostrzegli internautów przed pobieraniem nielegalnie udostępnionego w Sieci kodu źródłowego systemów Windows NT i 2000. Na celowniku Microsoftu znalazły się osoby, które szukały kodu w sieciach P2P oraz internauci, który już pobrali ten plik.

Microsoft rozesłał do nich listy, w których ostrzega przed konsekwencjami prawnymi pobierania i dystrybuowania kodu źródłowego - poinformował Tom Pilla, rzecznik koncernu. "Celem naszej akcji jest poinformowanie internautów, że pobieranie, przeglądanie i dystrybuowanie naszej własności intelektualnej jest przestępstwem" - tłumaczy Pilla.

Wiadomo, że listów takich wysłano już kilkaset. Rzecznik Microsoftu mówi, że na znaczną część z nich odpowiedziano - większość internautów przystała na żądania koncernu (tzn. skasowali kod źródłowy). Tom Pilla nie wyjawił, w jaki sposób Microsoft zdołał ustalić, kto pobrał kod.

"To chyba normalne, że podejmujemy akcje, których celem jest ochrona naszej własności intelektualnej" - tłumaczy rzecznik koncernu.

Więcej informacji na temat okoliczności, w których kod źródłowy systemów Windows NT i 2000 "wyciekł" do Sieci można znaleźć tutaj: http://www.idg.pl/news/63742.html